Kdo jsme

Jsme lidé, pro které jsou Velikonoce něčím víc než jen tradicemi a neživými příběhy. Děláme to pro radost, sobě, lidem z Olomouce, z hlubokého přesvědčení. Věříme, že v dnešní době, kdy je kolem tolik nejistoty, strachu a prázdnoty, je příběh o Boží lásce v Ježíši a naději stále aktuální.
Jarka Beková – Je autorkou textů (s přispěním jejího manžela Mirka) a hudby. Ač je učitelka češtiny a francouzštiny, hudba je její celoživotní láska. Skládá písně, vede ekumenickou hudební skupinu Chermon, podílí se na gospel festu s Corym Rattlifem, prošla mnoha pěveckými sbory, věnovala se sólovému zpěvu, hře na klavír. Zkrátka, hudba je její neoddělitelná součást.
Vítězslav Šlahař – profesionální hudebník, vystudoval zpěv na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Od konce studií působí jako zpěvák v několika profesionálních hudebních tělesech zaměřených na klasickou hudbu (Český filharmonický sbor Brno, Czech ensemble baroque, Ensemble Damian aj.). Pracuje též jako hlasový pedagog na různých typech škol (ZUŠ, konzervatoř, univerzita). Své hudení vzdělání si rozšířil na Katedře hudební výchovy Univerzity Palackého v Olomouci, kde v roce 2015 úspěšně obhájil disertační práci a získal doktorský titul. Je aktivním křesťanským pracovníkem v Církvi Nová naděje Olomouc. Od roku 2011 pořádá se svým týmem v olomouckém U-klubu pravidelné celovečerní hudební projekty zaměřené na interpretaci soudobé křesťanské populární hudby. Má manželku a dvouletého syna.
Honza Beran – Hraje na baskytaru, své hudební vzdělání zúročil v kapelách Poletíme, Awaken. V minulosti také Heaven’s shore. Spolupracoval s Ginou, s níž také absolvoval turné v Americe.
Tom Zejda – Na kytaru začal hrát jako samouk v roce 1987. I přesto, že neumí noty, hraje s nadšením pro Krista (stejně jako třeba Beatles neznali noty, ale hráli i pro královnu). Celkem si sám postavil už šest kytar.
Petr Coufal – hraje na klávesy, skládá své písně, na vlastní náklady vydal 4 autorská alba, která si můžete poslechnout na jeho stránce www.music.petrcoufal.com. V domácím studiu „obývákového“ typu rád mixuje písně místních křesťanských hudebníků. Nejvyšší metou v masteringu bylo umístění na druhém místě v soutěži skladby nejmenovaného hudebního časopisu. Od roku 2006 je kazatelem v křesťanském sboru Bratrské jednoty baptistů v Olomouci. Má manželku a tři děti. www.facebook.com/pcoufal
Jarda Flek – hraje na elektrickou kytaru, prošel mnoha hudebními seskupeními, s Janou Krejčí natočil album jejích autorských písní. Odmala ho muzika fascinovala a provázela ho se vší svou silou v dobrých i zlých časech. Pašije symbolizují extrémně „zlý čas“ s dobrým koncem a umělci se odedávna pokoušejí vystihnout jeho intenzitu, věří, že se to dobře podaří i nám… Jako každý hudebník, i on pořád něco dokupuje a vyměňuje, aby zvuk byl co nejlepší.
Václav Dostál – Ačkoliv je povoláním informatik, čili ryze technická profese, jeho koníčkem je výrazně citová a umělecká činnost – pantomima. Na jeho tvorbu se můžete podívat na stránkách http://vaclavdostal.deg.cz.
Libor Orel – Do roku 2005 jsem se živil jako středoškolský učitel angličtiny, pak jsem odešel na “volnou nohu”. V současné době učím na ZUŠ v Novém Městě na Moravě, hraju v kapelách: AMM band, Jazles (http://bandzone.cz/jazles) Karel na nákupech (www.karelnanakupech.cz) a příležitostně s dalšími seskupeními. Založil jsem soubor bicích nástrojů Asaf, se kterým hrajeme převážně mou autorskou tvorbu. Nahráli jsme dvd s názvem “Asaf live” a vystupovali na mnoha různých hudebních akcích.Mým muzikantským i životním krédem je: “Nezáleží na tom, kolik slov umíš, ale na příběhu, který vyprávíš.”
Další zpěváci jsou v jednání. Plus (snad početný) zástup zpěváků ve sboru :).
Aktuální počet zpěváků (60)