Taneční sekce

Václav Dostál – Ačkoliv je povoláním informatik, čili ryze technická profese, jeho koníčkem je výrazně citová a umělecká činnost – pantomima. Na jeho tvorbu se můžete podívat na stránkách http://vaclavdostal.deg.cz. Je zodpovědný výrazovou stránku Pašijí, těšte se na výrazné prvky v jeho podání. S Lenkou mají občas grimasové etudy :)
Lenka Staňková – manželka Dalimila. Člověk s velikým smyslem pro humor a neuvěřitelnou škálou různých grimas. Před časem se zapojila do taneční skupiny King’s Kids. Své pohybové nadání uplatňuje také během gospel festu s Corym Rattlifem. Dříve tančila v taneční skupině v Pardubicích, absolvovala mnoho vystoupení a soutěží. Přirozeně se vykrystalizovala jako tvůrce choreografií a neúnavný tahoun pro všechny ostatní.
Marta Solichová – tančí ráda a nevadí ji, že to není dokonalé, ale důležité pro ni je, co tím chce vyjádřit. Má stále úsměv na rtech a tuto radost rozdává dětem v Klokánku. Dříve se věnovala výrazovému a modernímu tanci.
Markéta Fleková – Od pěti let se naplno věnuje výrazovému tanci a baletu. Skládá básně a vymýšlí si vlastmí postavy a příběhy. Jejím největším úspěchem byl zatím přijatý námět do České televize a v časopisu Rodinný život jí vyšla krátká povídka. Ráda zpívá (i když se podle ní nedá říct, že by jí to nějak šlo) a chtěla by se věnovat herectví. Je absolutní extrovert, miluje lidi, filozofická témata, panenky, Boha a svůj život.
Danka Růžičková – pohybu, tanci, malbě a chválení prapory se věnuje již mnoho let, mimo jiné na Večerech chval, v IHOPu. Je maminkou dvou rošťáků, takže doma se taky nalítá.
Eliška Buchtovávystudovala Fakultu zdravotnických věd v Olomouci a tanci se věnuje mnoho let. Je členkou taneční skupiny Rut, která se zaměřuje na scénické zpracování židovských tanců. Jejím velkým koníčkem je i společenský tanec.
Jana Benešová – vystudovala FF UP Olomouc obor anglická filologie – nizozemská filologie. Věnovala se sportovnímu tanci- sedm let závodně. Při studiu v Nizozemí navštěvovala skupinu historického tance Plaisir Courtois Groningen. V současné době na mateřské dovolené tančí jen kolem svých dětí a rodiny a pro ně. Přizvání ke spolupráci v taneční sekci Pašijí jí tedy otevřelo dveře k širšímu publiku. :)
Sestry Amélie (11) a Noemi Charlotte (7) milují hudbu, tanec a divadlo, sporty, Noemi také ráda maluje. Amélie se věnuje hře na klavír a housle a Noemi na klavír na LŠU, kde mívají časté koncerty a vystoupení. S velkou radostí obě tančí balet i scénický tanec v lidové škole umění, Amélie již pátým rokem a Noemi druhým. Měly již několik vystoupení v Moravském divadle Olomouc, např. ‚Malá mořská víla‘, na výstavišti Flora, ale také se účastnily různých tanečních soutěží v Prostějově a Kutné Hoře. Ted‘ mají tu čest účastnit se projektu Pašije 2016 a moc je to baví :)