Zpěváci

 

Jarka Beková – Zpívá ženské sólové party, např. Ježíšovu matku a Marii, která Ježíšovi pomazala hlavu vonným olejem. Je autorkou všech textů (s přispěním jejího manžela Mirka) a hudby. Ač je učitelka češtiny a francouzštiny, hudba je její celoživotní láska. Skládá písně, vede ekumenickou hudební skupinu Chermon, podílela se na gospel festu s Corym Rattlifem, prošla mnoha pěveckými sbory, věnovala se sólovému zpěvu, hře na klavír. Zkrátka, hudba je její neoddělitelná součást. Nejnovějším hudebním počinem je Vánoční oratorium pro symfonický orchestr, sólisty, smíšený pěvecký sbor a kapelu, které mělo premiéru v olomoucké Redutě minulý rok o Vánocích.
Vítězslav Šlahař – Zpívá postavu Ježíše. Je profesionální hudebník, vystudoval zpěv na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Od konce studií působí jako zpěvák v několika profesionálních hudebních tělesech zaměřených na klasickou hudbu (Český filharmonický sbor Brno, Czech ensemble baroque, Ensemble Damian aj.). Pracuje též jako hlasový pedagog na různých typech škol (ZUŠ, konzervatoř, univerzita). Své hudení vzdělání si rozšířil na Katedře hudební výchovy Univerzity Palackého v Olomouci, kde v roce 2015 úspěšně obhájil disertační práci a získal doktorský titul. V současné době působí jako manažer Českého filharmonického sboru pro koncertování v rámci ČR.
Magda Orlová – Zpívá Marii Magdalskou, která jako první má zvěstovat učedníkům, že je Ježíš vzkříšený. Pracuje ve zdravé výživě, o hudbě měla povědomost od dětství, ale že se dá zpívat a vlastně i krásu hudby objevila až v pozdějším věku, vlastně až po uvěření, v církvi, kde později i vedla, nebo spíše koordinovala chvály spolu s manželem. V současnosti je jednou ze zpěvaček v AMM bandu, zpívá ve dvou pěveckých tělesech a jako zpěvačka spolupracuje na příležitostných hudebních projektech.
Radek Novotný – Zpívá Piláta a také zlého lotra. Během studia na Janáčkově akademii započal spolupráci s Městským divadlem Brno, kam nastoupil do muzikálu Jesus Christ Superstar. V srpnu 2007 přijal nabídku do angažmá jako sólista zpěvohry. Měl možnost účinkovat v mnoha muzikálech, ale také v několika činohrách a koncertních představeních. Zúčastnil se několika zahraničních turné. Kromě divadelních aktivit spolupracuje s uměleckými agenturami Rag- time a Globart, pod jejichž hlavičkou vznikly mnohé koncertní projekty s několika českými Big Bandy, a to s Cool Time Bandem, Brněnským Big Bandem či Kolínským Big Bandem.
Jiřík Šafka – Zpívá hodného lotra, který prosí Ježíše o odpuštění a to, aby ho přivítal ve svém království. Pracuje ve firmě Olimpex zabývající se doplňky stravy. Je multiinstrumentalistou, momentálně hraje na baskytaru v kapele NoA. Věnuje se také mladým lidem v domovském sboru.